فروشگاه فرهنگخانه

«برای خرید»

– آیا برای خرید از فرهنگخانه نیاز به عضویت در وب‌سایت است؟

خیر. کافی‌ست روی گزینه خرید پستی هر محصول کلیک کنید.

– نحوه‌ی خرید از فرهنگخانه به چه صورت است؟

تا زمان آماده‌سازی راهنمای خرید، اگر مشکلی در ثبت سفارش دارید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در صفحه تماس با ما آن را مطرح کنید.

– برای واریز آنلاین به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

شماره کارت: روی کارت عابر بانک درج شده است.

رمز خرید اینترنتی (رمز دوم) : باید از دستگاه‌های خودپرداز گرفته شود.

کد CVV2: پشت یا روی کارت عابر بانک درج شده است.

تاریخ انقضای کارت: پشت یا روی کارت عابر بانک درج شده است.

توجه: این اطلاعات به هیچ عنوان در اختیار فروشگاه قرار داده نمی‌شود و ما هیچ‌گونه دسترسی به آن‌ها نداریم. بلکه صرفا پس از انتقال به درگاه امن بانکی، در وب‌سایت مربوطه وارد می‌شود.

– روش‌های خرید از فرهنگخانه چگونه‌اند؟

روش پرداخت در محل: پس از ثبت سفارش توسط شما، محصول مورد نظر برایتان ارسال می‌شود؛ سپس مامور پست آن را به شما تحویل می‌دهد و وجه آن را از شما اخذ می‌کند.

پرداخت آنلاین: در هنگام ثبت سفارش مبلغ آن را به شکل آنلاین پرداخت می‌کنید، سپس محصول برای شما ارسال شده؛ و مامور پست آن را به شما تحویل می‌دهد.

– آیا باید تمام کادرهایی که در صفحه‌ی ثبت سفارش موجود است را پر کرد؟

خیر. تنها پر کردن کادرهایی که علامت ستاره (*) داشته باشند ضروری است. اما پر کردن تمام کادرها همیشه بهتر خواهد بود. به عنوان مثال اگر مامور پست در تحویل بسته، نیاز به هماهنگی با شما داشته باشد، بهتر است اطلاعاتتان کامل باشد.

«قبل از خرید»

– هزینه‌ی پست به عهده‌ی خریدار است؟

بله. هزینه‌ی پست علاوه بر مبلغ محصول مورد نظر شما محاسبه می‌شود و بر عهده‌ی خریدار است.

– هزینه‌ی پست چقدر است؟

این مبلغ از حدود ۴ هزار تومان به بالا خواهد بود. هنگام ثبت سفارش، هزینه‌‌ی پستی با توجه به وزن محصول، نوع پست انتخابی و  طبق تعرفه‌های شرکت پست، به شکل خودکار محاسبه شده و در فاکتور شما به شکل جداگانه قابل رویت خواهد بود.

– سفارش من بعد از چه مدتی به دستم می‌رسد؟

دریافت سفارشات بسته به نوع پستی که انتخاب کرده‌اید، برای پست پیشتاز غالبا ۲ تا ۴ روز کاری و برای پست سفارشی غالبا ۳ تا ۷ روز کاری زمان می‌برد.

– آیا فرهنگخانه وضعیت سفارش را به من اطلاع می‌دهد؟

بله. وضعیت پیشرفت سفارش شما، در هر مرحله، از طریق پیامک به اطلاع شما می‌رسد. توجه داشته باشید که برای این منظور، بایستی تیک «اطلاع‌رسانی از طریق پیام کوتاه» را هنگام ثبت سفارش زده باشید.

– چقدر بعد از ثبت سفارش، محصول من ارسال خواهد شد؟

سفارش شما فردا یا پس‌فردای روز ثبت سفارش ارسال خواهد شد.

– آیا امکان خرید حضوری وجود دارد؟

خیر. تنها روش خرید محصولات، به شیوه‌ی ارسال پستی است.

– آیا می‌توان از این فروشگاه برای دوستان و آشنایان هدیه فرستاد؟

بله. برای این منظور محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید، مشخصات و آدرس فرد مورد نظر را وارد نمایید و سپس از گزینه‌ی پرداخت آنلاین، وجه هدیه‌تان را به شکل آنلاین پرداخت کنید.

در صورتی که از گزینه‌ی «پرداخت در محل» استفاده کنید دو اشکال به وجود خواهد آمد. یک این‌که همان‌طور که از اسم «هدیه» بر می‌آید، لازم است هدیه دهنده که شما باشید مبلغ محصول را پرداخت کند و با انتخاب گزینه‌ی «پرداخت در محل»، مبلغ سفارش از هدیه‌گیرنده دریافت خواهد شد. دوم آن که، از آن‌جا که شخص هدیه‌گیرنده از ثبت چنین سفارشی آگاه نیست، از قبول محصول خودداری خواهد کرد و سفارش برگشت می‌خورد.

«بعد از خرید»

– چگونه مطمئن شوم سفارش من ثبت شده است؟

در صورتی که پس از پایان سفارشتان «شماره سفارش» برای شما نمایان شد، بدین معناست که سفارش شما به درستی ثبت شده است.

– چگونه از وضعیت سفارشم با خبر شوم و آن را رهگیری کنم؟

شماره سفارش خود را در سیستم رهگیری سفارش سایت پرداخت.‌آی‌آر وارد کنید تا از وضعیت سفارشتان مطلع شوید. پس از وارد کردن شماره سفارش در وب‌سایت مذکور، کد رهگیری سفارش را دریافت خواهید کرد. به وسیله‌ کد رهگیری می‌توانید در سامانه رهگیری مرسوله پستی شرکت پست، از ریز پیشرفت مراحل سفارش و وضعیت فعلی آن با خبر شوید.

همیشه شماره سفارش و کد رهگیری سفارش خود را تا زمان دریافت محصول در جایی یادداشت کنید. اما اگر به هر دلیلی شماره سفارشتان را در اختیار ندارید، می‌توانید از طریق یکی از راه‌های ارتباطی موجود در صفحه تماس با ما اطلاع دهید تا وضعیت سفارش شما پیگیری و در جریان پیشرفت آن قرار بگیرید.

– اگر مامور پست مراجعه کند و کسی در محل نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورت عدم حضور خریدار در محل، موزع مربوطه پس از ۲۴ ساعت برای بار دوم به محل مراجعه و در صورت عدم حضور با اعلام کتبی، کالا را در باجه معطله اداره پست جهت مراجعه خریدار نگه می‌دارد و در صورت عدم مراجعه خریدار بعد از ۴۸ ساعت، اداره پست اقدام به برگشت زدن کالا به فروشنده می‌نماید.

توجه داشته باشید که مراحل مذکور، پروسه‌ی قانونی برگشت زدن محصول می‌باشد، اما به تجربه ثابت شده است که این پروسه کم‌تر توسط اداره پست، به شکل کامل اجرا می‌شود. از این رو، بهترین حالت، حضور در محل خواهد بود. برای این منظور، همیشه آدرسی را ثبت کنید که می‌دانید خودتان یا آشنایانتان در طول ساعات اداری در آن‌جا حضور خواهید داشت.

– محصول خریداری شده مشکل دارد. چه باید کرد؟

از طریق یکی از راه‌های ارتباطی موجود در صفحه تماس با ما موضوع را اطلاع دهید. سفارش شما بدون هیچ‌گونه وجه اضافی، مجددا ارسال خواهد شد.

– محصول من به دستم نرسیده است. چه باید کرد؟

اگر سفارش شما بعد از گذشت مدت زیادی (برای پست سفارشی بیش از ۱۰ روز کاری و برای پست پیشتاز بیش از ۷ روز کاری) به دستتان نرسیده، از طریق یکی از راه‌های ارتباطی موجود در صفحه تماس با ما اطلاع دهید تا سفارش مورد نظر شما پیگیری شود و اقدام لازم به عمل آید.

کم‌کاری شرکت پست، برگشت خوردن محصول بدون اطلاع شما، عدم قبول محصول از سوی خانواده، هم‌خانه‌ای یا همکار شما می‌تواند از دلایل نرسیدن محصول‌تان باشد.