فروشگاه فرهنگخانه

« مجموعه رادیو گلها »

«آثار صد‌ها و صد‌ها خواننده و نوازنده»

***

«۲۰۷۲ برنامه‌»

«۱۲ دی‌وی‌دی»

«۴۲ هزار تومان»

سفارش اینترنتی

فهرست محتویات:

گل‌های رنگارنگ: ۴۶۱ برنامه

تکنوازان : ۴۳۰ برنامه

یک شاخه گل : ۳۵۱ برنامه

برگ سبز : ۲۷۹ برنامه

گل‌های تازه : ۱۹۳ برنامه

گلچین هفته ۱۱۰ برنامه

موسیقی ایرانی : ۷۶ برنامه

گل‌های صحرایی : ۵۷ برنامه

گل‌های جاویدان : ۵۵ برنامه

نوای نی : ۳۰ برنامه

نوایی از موسیقی ملی : ۱۴ برنامه

ساز و سخن : ۶ برنامه

شاخه گلی در غربت : ۵ برنامه

گل‌های غربت ۵ آلبوم

مجموعه رادیو گلها

درباره برنامه رادیو گل‌ها:

اگر سیری در موسیقی چند دهه ی اخیر ایران زمین داشته باشیم به جرات می توان گفت که برنامه های “گلها” مجموعه ایست بی نظیر.

برنامه های «گلها» شاهکاریست که توسط اساتید برجسته ی موسیقی این مرز و بوم خلق شده است که این آثار برگ زرینی ستکه در میان دیگر آثار موسیقی ایرانی می درخشد.

برنامه گل‌ها نام مجموعه برنامه‌های موسیقی ایرانی بود که از سال ۱۳۳۴ تا اواخر دهه ۱۳۵۰ از رادیو تهران (بعدها رادیو ایران) پخش می‌شد.

برنامه گل‌ها در آغاز با نام گل‌های جاویدان به ابتکار داوود پیرنیا در رادیو تهران آغاز شد و در بیش از بیست سالی که پخش آن ادامه داشت با استفبال دوستداران موسیقی ایرانی روبرو شد.

برنامه‌های دیگری نیز به نام‌های گل‌های رنگارنگ، یک شاخه گل، برگ سبز، گل‌های صحرایی بعد از ۱۳۳۴ به این مجموعه افزوده شد. پس از کناره‌گیری پیرنیا از فعالیت در رادیو برنامه دیگری با نام گل‌های تازه با روشی شبیه به دوره پیرنیا پخش شد.

ویژگی منحصربه‌فرد این مجموعه:

۱- کامل‌ترین مجموعه رادیو گل‌ها که در ۱۲ دی‌وی‌دی عرضه می‌شود.

۲- این مجموعه بر روی دی‌وی‌دی‌های با کیفیت و یا نمونه‌های مشابه و با سرعت مناسب رایت می‌شوند.

۳- این مجموعه شامل ۲۰۷۲ برنامه از مجموعه برنامه‌های رادیو گل‌ها است.این بدان معناست که شما برای هر برنامه کم‌تر ۱۰ تومان پرداخت می‌کنید.

۴- کیفیت فایل‌های این مجموعه اکثرا ۱۲۸kbps می‌باشد.که کیفیت مطلوب و نرمال فایل‌های صوتی است.احتمالا اغلب آلبوم‌‌هایی که روی سیستم‌تان دارید،۱۲۸kbps هستند.اما قسمتی از برنامه‌ها هم با کیفیت‌های عالی ۲۵۶kbps و ۳۲۰kbps هستند.۳۲۰kbps در واقع بالاترین حد کیفیت فایل‌های صوتی است.

۵- بر خلاف بسیاری از مجموعه‌های مشابهی که در اینترنت عرضه می‌شوند،این بسته،شامل فایل‌ها و تراک‌های تکراری نیست.و همین‌طور هر برنامه‌ای که در لیست می‌بنید،فایلش در دی‌وی‌دی‌ها موجود خواهد بود.در مجموعه‌های مشابه پیش می‌آید که فروشنده برای بالا بردن تعداد برنامه‌ها،فایل‌های تکراری بسیاری را درون مجموعه قرار می‌دهد؛چیزی که در این مجموعه شاهد آن نخواهید بود.

۶- برای مرتب‌سازی این مجموعه وقت بسیاری صرف شده است.همان‌طور که لیست محتویات این بسته نشان می‌دهد،تمام فایل‌ها با نام‌گذاری مناسب و ترتیبی مشخص شده‌اند.و شما با فایل‌ها و فولدر‌های بدون اسم یا به‌هم‌ریخته برخورد نمی‌کنید.از این رو به راحتی می‌توانید برنامه و فایل مورد نظر خودتان را پیدا کنید.علاوه بر لیستی که به صورت فایل اکسل در اختیار قرار گرفته،لیستی بسیار کامل و شکیل وجود دارد که اطلاعات هر برنامه را به دقت در اختیار قرار می‌دهد.که نمونه‌ی این لیست را در عکس پایین می‌بینید(عکس دوم:با عنوان لیست شکیل تمام برنامه‌های رادیو گل‌‌ها همراه با اطلاعات هر برنامه).

همین‌طور لیست اکسل شامل اطلاعات کامل تمام برنامه‌های موجود در این بسته می‌باشد:شماره‌ی برنامه،عنوان،دستگاه،خواننده،نوازندگان،ضرب‌نواز،شاعر،مطلع شعر آواز،مطلع تصنیف ضربی،سازنده،تنظیم،رهبر ارکستر،گوینده،اشعار متن،گوینده،سال اجرا،همنواز آواز،تاریخ ضبط و دیگر اطلاعات)

۷- در مجموعه‌های مشابه موجود در اینترنت گاهی دیده می‌شود که توضیحات و صحبت‌های گوینده را از برنامه‌ها حذف کرده‌اند و فقط قسمت اجرا را نگه داشته‌اند.حال آن‌که اطلاعات و مطالبی که در این گفته‌ها و توضحات نهفته است،چه بسا ارزش کم‌تری از خود اجرا ندارند.در نهایت اصلا معقول نیست که قسمتی از یک برنامه حدف شود.از این بابت،تمام ۲۰۷۲ برنامه‌ی موجود در این مجموعه،کامل هستند و هیچ دخل،تصرف و ویرایشی در آن نشده است.

۸- در این مجموعه هدیه‌هایی هم به رایگان در اختیار خواهد گرفت.هدیه‌هایی مانند آرشیو کامل آلبوم‌های یک خواننده یا نوازنده و یا مجموعه‌ی گلچین شده‌ی موسیقی ایرانی و …

۹- درست نیست که اسم سایت‌ها و فروشنده‌های دیگر آورده شود،و الا ده‌ها و ده‌ها سایت هستند که مجموعه‌هایی به مراتب کوچک‌تر،نامرتب‌تر و بی‌کیفیت‌تری را با قیمت‌های بسیار بسیار بالایی که گاهی تا ۳۰۰ هزار تومان هم می‌رسد،ارائه می‌کنند.از این بابت،کافه کتاب قیمتی روی این مجموعه گذاشته است که خرید آن از عهده‌ی همگان برآید.کافه امیدوار است،این مجموعه در آشناسازی گوش‌های ما با موزیک سنتی کشورمان قدمی بردارد.

۱۰- در ادامه می‌توانید ۵ برنامه‌ از مجموعه‌ی رادیو گل‌ها را به رایگان دانلود بفرمایید و به این بهانه،نمونه‌ی فایل‌های مجموعه را هم بررسی کرده باشید.

لیست برخی از خوانندگان و آهنگسازان برنامه‌های رادیو گل‌ها:

خوانندگان:

محمدرضا شجریان

غلامحسین بنان

ایرج

مرضیه (اشرف‌السادات مرتضائی)

پوران (فرح‌دخت عبّاسی طاقانی)

اکبر گلپایگانی

عبدالوهاب شهیدی

محمود محمودی خوانساری

الهه (بهار غلامحسینی)

عبدالعلی وزیری

پروین

مهستی

هایده

حمیرا(پروانه امیر افشار)

رویا

حسین قوامی

نادر گلچین

کوروس سرهنگ زاده

ناصر مسعودی

و…

آهنگ سازان و نوازندگان:

علینقی وزیری

جواد بدیع زاده

جواد معروفی

روح‌الله خالقی

پرویز یاحقی

حسین یاحقی

مرتضی محجوبی

همایون خرم

علی تجویدی

حبیب‌الله بدیعی

نصرالله زرین پنجه

محمد میرنقیبی

اسداله ملک

و…

مجموعه رادیو گلها

دانلود نمونه برنامه‌های رادیو گلها:

یک شاخه گل | برنامه‌ی شماره‌ی ۴۱۷ | ۵۸ دقیقه | ۵۱ مگابایت

یک شاخه گل ۴۱۷

گل‌های رنگارنگ | برنامه‌ی شماره‌ی ۲۴۴ | ۲۸ دقیقه | ۲۴ مگابایت

گلهای رنگارنگ ۲۴۴

گل‌های تازه | برنامه‌ی شماره‌ی ۲۳ | ۲۵ دقیقه | ۱۷ مگابایت

گلهای تازه ۲۳

گل‌های صحرایی | برنامه‌ی شماره‌ی ۶۰ | ۱۴ دقیقه | ۱۲ مگابایت

گلهای صحرایی ۶۰

برگ سبز | برنامه‌ی شماره‌ی ۶۳ | ۲۷ دقیقه | ۲۳ مگابایت

برگ سبز ۶۳

مجموعه ۲۰۰۰ برنامه رادیو گلها | 42000 تومان
خرید پستی