فروشگاه فرهنگخانه

مجموعه‌ی آموزشی و آمادگی برای آزمون تافل، نه تنها قطعا اهالی فن را مجذوب خود خواهد ساخت که برای شما که مایل به بالا بردن سطح سواد انگلیسی خود هستید مفید خواهد بود. فروشگاه فرهنگ‌خانه این مجموعه را با واسواس خاصی گردآوری کرده است. این مجموعه، چه از لحاظ تعداد کورس‌ها و برنامه‌های آموزشی مختلف، چه از لحاظ کیفیت فنی فایل‌ها و چه از لحاظ کیفیت محتوایی کورس‌ها و برنامه‌ها، بدون شک مجموعه‌ی کامل و ارزنده‌ای است.

این مجموعه حاوی دوبخش مالتی مدیا و نرم‌افزاری می‌باشد. و همین خصوصیات، مجموعه‌ی حاضر را به کامل‌ترین مجموعه‌ی آموزشی و آمادگی آزمون تافل می‌کند که برای دانشجویان، متقاضیان شرکت در آزمون تافل و کار و تحصیل در خارج از کشور و دیگر علاقه‌مندان به یادگیری زبان انگلیسی بسیار مناسب می‌باشد. فروشگاه فرهنگ‌خانه منابع و اطلاعات مورد نیاز برای موفقیت در آزمون تافل در این مجموعه گردآوری کرده است. استفاده کردن از آن و موفقیت در آزمون با شماست!

برای اطلاعات بیش‌تر در مورد تافل می‌توانید به وب‌سایت رسمی ، صفحه در ویکی‌پدیا انگلیسی و صفحه در ویکی‌پدیا فارسی مراجعه نمایید.

در ادامه‌ی مطلب، بخشی از محتویات مجموعه تافل فهرست شده است.

« مجموعه آموزشی و آمادگی برای آزمون تافل »

«۲ دی‌وی‌دی»

«۱۴ هزار تومان»

سفارش اینترنتی

کاملترین مرجع آموزشی و آمادگی برای آزمون تافل

محتویات مجموعه تافل :

۱- بخش مالتی مدیا:

– ۳level- Skills for the TOEFL iBT : ایبوک و آیدیو

3level- Skills for the TOEFL iBT

– Barron’s  Skills for the TOEFL iBT : شبیه سازی امتحان تافل همراه با محدودیت های امتحان

Barron's Skills for the TOEFL iBT

– Cambridge Preparation for the TOEFL iBT Test : کامل ترین مجموعه آموزشی دانشگاه کمبریج جهت آمادگی و قبولی در آزمون تافل

Cambridge Preparation for the TOEFL iBT Test

– Computer based and Paper Tests : ایبوک و آیدیو

Computer based and Paper Tests

– Kaplan TOEFL iBT 2007-2008 Edition : ایبوک و آیدیو

مجموعه ۴ آزمون کامل ، همراه با جوابهای تشریحی و تمرینات متمرکز در هر بخش به همراه امکانات کامل Multimedia از ابزارهای بسیار موثر نرم افزار نامبرده میباشد . همچنین شرایط بسیار دقیقی به منظور سنجش کابر و راهنمایی موثر جهت برطرف ساختن نکات ضعف احتمالی وی در نرم افزار پیش بینی گردیده است .

بسته آموزشی Kaplan محتوی ۳ عدد CD میباشد که دیسک اول شامل نرم افزار و مابقی شامل فایلهای MP3 میباشد.

Kaplan TOEFL iBT 2007-2008 Edition

– Longmans TOEFL iBT : ایبوک و آیدیو

دانلود کاملا رایگان منابع کتب تافل اینترنتی کاغذی نرم افزارهای شبیه ساز TOEFL iBT PBTمجموعه ای کامل برای امتحان تافل از موسسه مطرح Longmans

Longmans TOEFL iBT

– Princeton – Cracking TOEFL iBT : ایبوک و آیدیو

Princeton - Cracking TOEFL iBT

– The Official Guide to the TOEFL iBT : ایبوک و آیدیو

The Official Guide to the TOEFL iBT

۲- بخش نرم افزاری هم شامل:

– Longman Student 3.0 for TOEFL Test

– TOEFL Longman Complete Course CD-ROM

– The Next Generation

درباره تافل :

تافل (به انگلیسی: TOEFL) که برگرفته از سرواژگان Test of English as a Foreign Language به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان بیگانه است، آزمونی است که میزان توانایی افراد را در زمینهٔ برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی می‌سنجد. این آزمون توسط موسسه ای‌تی‌اس (ETS) در دو نوع کاغذی و اینترنتی برگزار می‌شود و در بیش از نه هزار دانشگاه و موسسه از بیش از یکصدو سی کشور جهان مورد پذیرش قرار می‌گیرد. تافل اولین بار در سال ۱۹۶۴ برگزار شد و پس از آن تا کنون نزدیک به ۲۰ میلیون نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند. مدرک تافل تنها دو سال اعتبار دارد.

مرجع آموزشی و آمادگی برای آزمون تافل

آزمون کاغذی PBT:

همانطور که از نام این آزمون مشخص است، داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید به سوالات موجود در دفترچه آزمون پاسخ دهند. این آزمون جای خود را رفته رفته به آزمون اینترنتی داده‌است و در واقع در آینده‌ای نه چندان دور کاملا منسوخ خواهد شد. در آزمون کاغذی سه مهارت زبان آموز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد:

– مهارت شنیداری (Listening Comprehension)

– ساختار زبان (Structure and Language)

– مهارت خواندن (Reading Comprehension)

علاوه بر سه مهارت فوق یک قسمت برای مهارت نوشتن هم وجود دارد که در یک فرصت ۳۰ دقیقه‌ای بایستی داوطلب بتواند در مورد موضوع مشخصی بنویسد. نمرات بدست آمده از هر قسمت بعد از تغییر مقیاس یافتن با هم جمع شده و نمره کل داوطلب را مشخص می‌کند. این نمره می‌تواند بین ۳۱۰ تا ۶۷۷ تغییر کند. بنابراین هیچ نمره مشخصی برای قبولی یا رد شدن در این آزمون وجود ندارد و همه شرکت کنندگان در این آزمون نمره آزمون را دریافت خواهند کرد. نمره مورد نیاز داوطلب بستگی به محلی دارد که داوطلب می‌خواهد نمره آزمون تافلش به آنجا ارسال شود. معمولا برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور نمره بالاتر از ۵۵۰ مورد نیاز است.

آزمون اینترنتی iBT:

این آزمون در اواخر ۲۰۰۵ معرفی شد و به میزان قابل توجهی جایگزین دو نوع دیگر «مبتنی بر کامپیوتر» و «مبتنی بر دفترچه» گردید. این آزمون ابتدا در کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان و ایتالیا برگزار گردید و از سال ۲۰۰۶ به کشورهای دیگر نیز بتدریج راه یافت. آزمون «مبتنی بر کامپیوتر» یا CBT در سپتامبر ۲۰۰۶ متوقف شد.

در این نوع آزمون شرکت کنندگان بایستی در تاریخهای مشخص شده در محل حوزه آزمون حضور پیدا کرده و از طریق اینترنت آزمون را برگزار کنند. اعتبار مدرک این آزمون با مدارک امتحانات تافل قدیمی یکسان است ولی این آزمون دارای تفاوتهایی می‌باشد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برخلاف تافل قدیمی که بیشتر تاکید بر روی گرامر بود، این آزمون تمامی مهارتهای زبانی را پوشش می‌دهد.

فاصله زمانی بین شرکت در آزمون و دریافت نتیجه بر روی اینترنت حدود دو هفته می‌باشد.

این آزمون هر ماه چند بار برگزار شده و داوطلبان آزادی عمل بیشتری در انتخاب تاریخ آزمون دارند.

این آزمون ۴ ساعته بوده و دارای ۴ بخش است. هر بخش ممکن است یک یا حتی چندمهارت را مورد آزمایش قرار دهد. یادداشت برداری در این روش بر خلاف روش مبتنی بر دفترچه مجاز است. این آزمون نمی‌تواند بیشتر از یک بار در هفته برگزار شود. البته باید دقت کرد که ممکن است یک یا چند بخش به صورت طولانی (طولانی تر از حد معمول) ارائه شوند. در این صورت مشخص نیست کدام بخش از سوالها واقعاً تصحیح شده و جزو نمره در نظر گرفته می‌شوند. انتخاب سوالات تقریباً به صورت تصادفی است.

۱. مهارت خواندن (Reading Comprehension)

این قسمت دارای ۳ الی ۵ متن بلند و سوالاتی در مورد این متنها است. موضوع متن‌ها آکادمیک بوده و معمولاً در کتابهای دانشگاهی یافت می‌شوند. سوالات عمدتاً در مورد موضوع اصلی متن، جزئیات، برداشت‌ها، نحوهٔ دیگر بیان جملات، جایگذاری جملات، واژه‌های مترادف می‌باشد. در آزمون ibt دانشجو باید مهارت‌هایی نظیر خلاصه برداری، برداشت سریع ایده‌های اصلی و جدولبندی را دارا باشد. به طور کلی نیازی به اطلاعات قبلی در مورد متن نیست اما اطلاعات قبلی می‌تواند کمک کننده باشد.

۲. مهارت شنیداری (Listening Comprehension)

این بخش شامل شش متن می‌باشد؛ دو مکالمهٔ دانشجویی و چهار متن نیز شبیه سازی کلاس درس دانشگاهی و مباحثات است.

۳. مهارت گفتاری (Speaking Comprehension)

این بخش مجموعاً شامل شش قسمت است؛ دو قسمت مستقل که در هرکدام از آنها یک سوال دربارهٔ زندگی آکادمیک مطرح می‌شود و دانشجو باید در مورد آن صحبت کند. چهار قسمت هم به صورت مجتمع است که بخشهای reading،listening همراه با بخش speaking وجود دارد. در این بخشها دانشجو باید در مورد خلاصهٔ متنی که می‌خواند یا می‌شنود و یا ایده‌های جدید خود در مورد این متون صحبت کند. این صحبت‌ها باید دقیق، واضح و دارای تجزیه و تحلیل دقیق از اطلاعات ارائه شده باشد.

۴. مهارت نوشتاری (Writing Comprehension)

این بخش شامل دو قسمت است. یک قسمت مجتمع و یک قسمت مستقل. در بخش مجتمع دانشجو باید متن آکادمیکی را بخواند، سپس به ادامهٔ آن گوش دهد و بعد از آن نظرات خود را در مورد متن بنویسد. در بخش مستقل نیز دانشجو یک مقالهٔ شخصی در مورد سوال ارائه شده می‌نویسد.

نمره هر یک از مهارت‌ها بین ۰ تا ۳۰ بوده و در مجموع نمره بین ۰ تا ۱۲۰ است. نمره ۷۹ یا ۸۰ این آزمون معادل ۵۵۰ آزمون کاغذی شناخته می‌شود که برای ورود به اکثر دانشگاه‌ها در مقطع تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است.

منبع: ویکی‌پدیا فارسی

مجموعه آموزشی و آمادگی برای آزمون تافل – مرجع بسیار کامل | 14000 تومان
خرید پستی